Park kieszonkowy przy ul. Krowiej
Rozpoczęły się kolejne zadania zmierzające do zazielenienia Wrocławia. W ramach akcji „Rozszczelnienie nawierzchni w pasach drogowych – plan nasadzeń drzew i krzewów – Stare Miasto” 22 października ruszyły prace na ul. Krowiej, tuż obok placu Nowy Targ.
– Do tego planowane są krzewy: hortensja bukietowa (34 sztuk), śnieguliczka (41 sztuk) i barwinek pospolity (186 sztuk). Całości dopełnią byliny: liriope szafirkowata (56 sztuk) i brunera wielolistna (40 sztuk) – dodaje rzecznik.
Park kieszonkowy przy ul. Krowiej we Wrocławiu będzie kosztował niespełna 106 tys. złotych.
– Retencja w miejscu wód opadowych, minimalizowanie ich ilości odprowadzanych do kanalizacji, globalne obniżanie temperatury miast poprzez zwiększanie powierzchni biologicznie czynnych, są na razie jedynym dostępnym antidotum na ciągle rosnącą średnią temperatur – dodaje dyrektor Szymczak-Pomianowska.
Zamiast betonu będą rośliny. Gdzie kolejne zmiany?
W trakcie realizacji jest już park kieszonkowy na rogu ul. Kołłątaja i Kościuszki we Wrocławiu (koszt: 150 600,00 złotych), a na rozpoczęcie czeka park kieszonkowy na rogu ul. Kołłątaja i Podwala (koszt: 107 880,00 złotych).
Jednak to nie koniec, ponieważ przed nami w tym miesiącu także przebudowa parkingu na ul. Pułaskiego.

Ocieni go 14 platanów klonolistnych, obok których zostanie posadzonych ponad 3 tys. krzewów. Tu warto wspomnieć, że do wprowadzenia zieleni nie wystarczy zerwanie betonu i sprowadzenie sadzonek.
Wkrótce ruszą również zadania z programu „Zielony Tarnogaj – roboty budowlane związane znasadzeniami na obszarze Tarnogaju” w ramach WBO. Na początek utwardzenie powierzchni gruntu wraz z montażem małej architektury w miejscu publicznym i założeniem zieleni przyulicznej przy ul. Gazowej i ul. Międzyleskiej.