Wrocławska Akademia Klimatu to cykl comiesięcznych spotkań dla uczniów szkół ponadpodstawowych, które odbywać się będą w przestrzeni kina Nowe Horyzonty. Łączą one wiedzę na temat ochrony środowiska z pokazami najlepszych filmów ekologicznych ostatnich lat.
To także dyskusje z twórcami filmów, ekspertami i przedstawicielami miasta odpowiedzialnymi za politykę zrównoważonego rozwoju oraz samą młodzieżą.
Ruszyła Wrocławska Akademia Klimatu
Uroczyste otwarcie Wrocławskiej Akademii Klimatu i zarazem pierwsze spotkanie dla uczniów odbyło się dziś (21 marca) w kinie Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego.
– Na uczniów czekają filmy o tematyce ekologicznej, będą też quizy, warsztaty, krótkie power speeche, żeby ich nie zanudzić – dodaje dyrektor.
W trakcie ośmiu spotkań zaplanowanych na rok 2025 w zajęciach weźmie udział ponad dwa tysiące uczniów szkół ponadpodstawowych.
Podczas pierwszego spotkania wrocławska młodzież wysłuchała wykładu na temat zrównoważonej konsumpcji. Poprowadziła go Sylwia Majcher - znana edukatorka ekologiczna.
Kolejne tematy Wrocławskiej Akademii Klimatu to:
- 11 kwietnia – TRANSFORMACJA ENERGETYCZNA
- 25 kwietnia – ZIELONE KŁAMSTWA
- 16 maja – CYFROWY ŚLAD WĘGLOWY
Jesienią MPWiK i Hydropolis przybliżą temat wody
W jesiennej odsłonie Wrocławskiej Akademii Klimatu, eksperci z MPWiK i Hydropolis przybliżą młodzieży temat wody – substancji niezbędnej do życia.
- Działania MPWiK i Hydropolis podczas Wrocławskiej Akademii Klimatu to ważny krok w kierunku budowania świadomości ekologicznej młodego pokolenia. – Edukacja na temat wody i jej racjonalnego wykorzystania jest kluczowa dla przyszłości naszej planety. Każdy z nas może mieć wpływ na środowisko przez zmianę codziennych nawyków i świadome wybory, m.in. takie jak picie kranówki zamiast wody butelkowanej – mówi Przemysław Gałecki, wiceprezes MPWiK.