Nr projektu Nr projektu 241
PROJEKT PONADOSIEDLOWY:
do 3 000 000 zł
Plac zabaw i odpoczynku dla całych rodzin na terenie SSP72 Wrocław [WBO. 2024]
-
Kategoria place zabaw
-
Budżet zweryfikowany 1 500 000 zł
-
Status Niewybrany w głosowaniu
-
0
Statystyki Oddanych głosów
Komentarz UMW po II etapie oceny
Komentarz UMW po I etapie oceny
Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ Dyrekcja szkoły, jako zarządca terenu, nie wyraziła zgody na realizację inwestycji na terenie placówki. W związku z powyższym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ustęp 2 punkt 2) uchwały numer LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 241 i 242.
Opis projektu
Na obszarze 1 przewidziane jest umieszczenie różnorodnych urządzeń dostosowanych do zabaw i aktywności dzieci w różnym wieku. Elementy te mają na celu stworzenie przestrzeni sprzyjającej edukacji poprzez zabawę oraz aktywnej rekreacji. Urządzenia takie jak zestaw zabawowy, huśtawki, karuzela, domek ze zjeżdżalnia czy ławki mają stymulować kreatywne zabawy oraz dostarczyć dziecku radości oraz możliwości ekspresji oraz aktywności ruchowej. Natomiast na obszarze 2 przewidziane są dodatkowe elementy, takie jak domek na drzewie, stożek linowy, bujaki, modułowy warsztat, kombajn czy wywrotka, które mają za zadanie zapewnić dodatkowe możliwości do zabawy i aktywności fizycznej dla dzieci w różnym wieku zgodnie z ich zainteresowaniami.
Uzasadnienie projektu
Projekt placu zabaw i strefy rekreacyjnej odpowiada na istotne potrzeby wspólnoty poprzez stworzenie przestrzeni, która sprzyja zabawie, aktywności fizycznej i integracji dzieci różnych grup wiekowych. Dodatkowo inicjatywa wspiera rozwój społeczności szkolnej poprzez kreowanie pozytywnego wizerunku szkoły oraz zachęcanie do aktywności rodzinnej. Realizacja projektu ma kluczowe znaczenie dla stymulowania aktywności fizycznej dzieci, promowania zdrowego stylu życia, integracji społecznej oraz budowania pozytywnego wizerunku szkoły jako miejsca wspierającego wszechstronny rozwój dzieci.
Grupa beneficjentów projektu
Jest to szeroki zakres mieszkańców, w tym dzieci przedszkolne i szkolne uczęszczające do szkoły nr 72 oraz okolicznych przeszkól i żłobków, ich rodziny oraz mieszkańców okolicznych osiedli.
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
Ponad 5000 osób. Do samej szkoły uczęszcza 541 dzieci, do okolicznych żłobków i przedszkoli kolejne 500 dzieci, a osiedla Wrocław-Południe otaczające szkołę, są jednymi z największych we Wrocławiu
Elementy projektu
1 x Obszar 1: Plac zabaw pomiędzy kortami a ogrodzeniem szkolnym
1 x Obszar 2: Plac zabaw pomiędzy kortami a budynkiem B szkoły
Lokalizacja
projekt ponadosiedlowy Lokalizacja
Powstańców Śląskich Osiedle
Lokalizacja szczegółowa brak.
Kontakt z liderem projektu
Liczba głosów ogółem
Do nieważnych zostały zaliczone przypadki niezgodnego z zasadami wypełnienia kart papierowych, niepotwierdzenia głosu kodem SMS, powtórnego oddania głosu z użyciem tego samego nr PESEL.
Liczba głosów: internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław w dniu 12.10.
Dotyczy głosów ważnych.
Internet
0Papier
0Płeć: kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.
Dotyczy głosów ważnych.
Kobiety
0Mężczyźni
0Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.
Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami. Zakres projektu obejmuje opracowanie dokumentacji oraz budowy placu zabaw w dwóch lokalizacjach. Ilość urządzeń na obu placach zabaw będzie wynikać z kompleksowej analizy terenu szkolnego (odległości od granicy działki - grodzenie, od okien, miejsc postojowych, istniejące sieci, zieleń) i jego funkcji docelowych. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 1 500 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem, decydujący jest opis projektu. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Na etapie opracowania dokumentacji projektowej konieczne będzie uzyskanie zaleceń/postanowień/decyzji konserwatorskich Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, których treść może mieć istotny wpływ na ostateczny kształt projektu. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 241 i 242.