wroclaw.pl strona główna Wrocławski Budżet Obywatelski

Infolinia

°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
  1. Wrocławski Budżet Obywatelski
  2. Lista projektów 2023
  3. Projekt nr 82

Nr projektu Nr projektu 82

PROJEKT PONADOSIEDLOWY:
do 3 000 000 zł

Przystanki wiedeńskie na Świdnickiej [WBO. 2023]

  • Kategoria komunikacja zbiorowa

  • Budżet zweryfikowany 3 000 000 zł

  • Status Niewybrany w głosowaniu

  • 2 649

    Statystyki Oddanych głosów

Komentarz UMW po II etapie oceny

Projekt po korektach Lidera został oceniony pozytywnie z uwagami. Lider wskazał jako priorytetową lokalizację przystanek "Renoma". Wyniesienia przy przystanku "Arkady Capitol" do realizacji w przypadku, gdy pozostaną wystarczające środki do jego budowy. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta posiada projekt budowy przystanku wiedeńskiego w tym miejscu ul. Świdnickiej, który należy zaktualizować i wykorzystać. Realizacja projektu może się wiązać z koniecznością likwidacji jednego pasa ruchu dla aut wzdłuż przystanku. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 3 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu a załącznikiem decydujący jest opis projektu. Na etapie opracowania dokumentacji projektowej konieczne będzie uzyskanie zaleceń/postanowień/decyzji konserwatorskich Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, których treść może mieć istotny wpływ na ostateczny kształt projektu. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 67 i 82.

Komentarz UMW po I etapie oceny

Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ szacunkowy koszt wskazanego we wniosku zakresu przekracza maksymalną dla projektów WBO 2023 kwotę 3 000 000 zł. W związku z tym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2 pkt 10) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 67 i 82.

Opis projektu

Projekt obejmuje wybudowanie przystanków wiedeńskich na ulicy Świdnickiej (przystanki Renoma i Arkady Capitol) oraz zmianę organizacji ruchu zgodnie z istniejącym projektem.

Uzasadnienie projektu

“Ulica Świdnicka to jedna z ulic będących wizytówką Wrocławia. Usytuowane są przy niej między innymi Arkady, plac Kościuszki, dom handlowy Renoma, Opera, Hotel Monopol. Korzystają z tej ulicy liczni piesi, rowerzyści, pasażerowie komunikacji miejskiej (pięć linii tramwajowych i dwie autobusowe), kierowcy i pasażerowie samochodów osobowych.
Łącznie w godzinie składa się to na liczbę 16 000 osób. To bardzo dużo, nawet jeśli chodzi o ulice Wrocławia. Z tej liczby 11 000 (prawie 70%) osób jest pasażerami komunikacji miejskiej, w tym 1100 pasażerów wsiada i wysiada na przystankach Arkady oraz Renoma.”
za: https://www.wroclaw.pl/rozmawia/przystanek-swidnicka-stan-obecny

Grupa beneficjentów projektu

Pasażerowie komunikacji miejskiej wsiadający i wysiadający na Świdnickiej, kierowcy i rowerzyści przejeżdżający Świdnicką, piesi.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

200 000

Elementy projektu

2 x Wybudowanie przystanku wiedeńskiego
1 x Zmiana organizacji ruchu

Lokalizacja

Pomiń mapę

projekt ponadosiedlowy Lokalizacja

Przedmieście Świdnickie Osiedle

Lokalizacja szczegółowa ulica Świdnicka od Piłsudskiego do Podwale

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

Do nieważnych zostały zaliczone przypadki niezgodnego z zasadami wypełnienia kart papierowych, niepotwierdzenia głosu kodem SMS, powtórnego oddania głosu z użyciem tego samego nr PESEL.

2 649

Liczba głosów: internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław w dniu 12.10.

Dotyczy głosów ważnych.

Internet

2 640

Papier

9

Płeć: kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Dotyczy głosów ważnych.

Kobiety

1 360

Mężczyźni

1 289

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.