Nr projektu Nr projektu 290
PROJEKT OSIEDLOWY:
do 1 000 000 zł
Poprawa bezpieczeństwa pieszych i estetyki na skrzyżowaniu ulic Orzechowej z Jabłeczną i Brzoskwiniową we Wrocławiu [WBO. 2023]
-
Kategoria rewitalizacja
-
Budżet zweryfikowany 1 000 000 zł
-
Status Niewybrany w głosowaniu
-
571
Statystyki Oddanych głosów
Komentarz UMW po II etapie oceny
Komentarz UMW po I etapie oceny
Projekt został oceniony pozytywnie, dla remontu obejmujacego działki należące do Gminy. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 1 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.
Opis projektu
Niniejszemu projektowi przyświeca zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu przede wszystkim przechodniom, w tym osobom korzystającym z wózków inwalidzkich czy dziecięcych w centrum zachodniej części zabudowy osiedla Gaj. Realizacja zamierzenia sprowadza się do przywrócenia wyłącznie pieszej funkcji chodników po zachodniej stronie skrzyżowań Jabłeczna-Orzechowa-Brzoskwiniowa. Rezultat zostanie osiągnięty m.in. w następstwie naprawy uszkodzonych przez nielegalnie parkujące pojazdy chodników i trawników, usunięcia barier komunikacyjnych przy przejściu dla pieszych oraz poprawy estetyki w rejonie rzeczonego skrzyżowania. Efektem będzie wzrost bezpieczeństwa nie tylko pieszych, ale i pojazdów w wyniku polepszenia widoczności na skrzyżowaniach.
Uzasadnienie projektu
Rejon skrzyżowań ulic Orzechowej z Jabłeczną i Brzoskwiniową od dłuższego czasu jest użytkowany przez kierowców samochodów osobowych i dostawczych jako parking (pozostałości trawników) i plac manewrowy (chodniki). Taki stan rzeczy naraża pieszych na bezpośredni kontakt z pojazdami zajmującymi lub opuszczającymi "dzikie" miejsca postojowe. Doszło do zniszczenia chodników, krawężników i trawników, na których powstały doły, koleiny; wyjeżdżające samochody na swoich kołach przenoszą na chodniki błoto. Pod koniec 2022 r. od strony ul. Brzoskwiniowej wybudowano podjazd wykorzystywany przez nielegalnie parkujące auta. Parkowanie i manewry w obrębie skrzyżowania stwarzają nadto zagrożenie w ruchu kołowym ze względu na ograniczenie widoczności.
Grupa beneficjentów projektu
Wrocławianie, w szczególności mieszkańcy osiedla Gaj
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
6 000
Elementy projektu
1) Naprawa chodników i krawężników.
2) Instalacja ażurowych barier drogowych przy krawędzi jezdni po zachodniej stronie ulicy Orzechowej (analogicznie do istniejących po jej wschodniej stronie) oraz na zakrętach do ul. Jabłecznej; ewentualnie wykorzystanie w tym celu głazów.
3) Posadowienie trwałych słupków - blokad wjazdu samochodów na chodniki od strony zarówno ulicy Jabłecznej jak i Brzoskwiniowej.
4) Niwelacja terenu, rekultywacja trawników i nasadzenie niskiej zieleni ozdobnej.
5) Likwidacja wysokich krawężników przy istniejącym przejściu dla pieszych przez ul. Orzechową po południowej stronie przed- skrzyżowania ulic Jabłecznej i Orzechowej.
Załączniki - 1 szt.
Kontakt z liderem projektu
Liczba głosów ogółem
Do nieważnych zostały zaliczone przypadki niezgodnego z zasadami wypełnienia kart papierowych, niepotwierdzenia głosu kodem SMS, powtórnego oddania głosu z użyciem tego samego nr PESEL.
Liczba głosów: internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław w dniu 12.10.
Dotyczy głosów ważnych.
Internet
571Papier
0Płeć: kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.
Dotyczy głosów ważnych.
Kobiety
321Mężczyźni
250Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.
Projekt został oceniony pozytywnie dla remontu obejmującego działki należące do Gminy. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 1 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem, decydujący jest opis projektu.