Wyniki naboru poznamy 5 października. Teraz nadszedł czas na weryfikację formalną wniosków oraz oceny komisji. Zwycięskie projekty mogą liczyć na wsparcie finansowe (od 1000 zł do 10 000 złotych brutto, w zależności od ścieżki), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną.
Liczba zgłoszeń w 24. edycji Mikrograntów
- 85 propozycji w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych
- 31 projektów w ścieżce dla organizacji pozarządowych
- 13 inicjatyw w ścieżce dla młodzieżowych grup nieformalnych
To będzie wymagająca edycja programu
Jednym z kryteriów oceny w tym naborze będzie możliwość realizacji projektu w „ekspresowym” czasie.
– Na przeprowadzenie projektu będzie go bowiem bardzo mało. Od ogłoszenia wyników 5 października do ostatniego dnia na zamknięcie projektu będziecie mieć nieco ponad dwa miesiące – podkreślają organizatorzy.
Projekt „Ziemia Woda Powietrze”, fot. Rafał Komorowski
Planując realizację projektów, będzie trzeba także pamiętać o ograniczeniach związanych z epidemią, m.in. spotkaniach w mniejszych grupach.
Znamy już jurorów w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych
W 24. edycji w skład czterech komisji wchodzi dwoje jurorów, którzy zgodnie z regulaminem pracy komisji ocenią wszystkie wasze projekty – to Izabella Beno i Jan Chrzan. W każdej komisji wezmą udział także dwie osoby, wybrane do konkretnego obszaru. Fabryczna – Maja Olszowy i Paweł Pomian. Krzyki – Edyta Skuła i Robert Gacek. Psie Pole – Anna Cwynar i Paweł Suś. Śródmieście – Agata Mazurkiewicz i Maciej Wołodko.
Więcej bieżących informacji na temat 24. edycji znajdziecie na Facebooku Mikrograntów.
Co będzie się działo w Mikrograntach przez weekend?
Największa liczba zgłoszeń w historii wrześniowych naborów to jednak nie koniec bicia rekordów w tym tygodniu. Właśnie rozpoczyna się bowiem najbardziej intensywny w tym roku weekend z mikrograntowymi projektami. Od piątku do niedzieli będzie można wziąć udział w aż 13 wydarzeniach w całym mieście!
W sobotnie przedpołudnie ruszy rowerowa wycieczka z przewodnikiem po osiedlu Borek, warsztaty w duchu less waste na Karłowicach oraz zielony pchli targ na Pawłowicach, na którym wymienić będzie można się sadzonkami i roślinami.

Mikrogranty: „Zielone inspiracje” – warsztaty i pchli targ
Eventy / W plenerze / Dla wszystkich Jezioro Pawłowickie
Atrakcji nie zabraknie także dla miłośników tańca – o 17.00 na ryneczku Psiego Pola zaplanowano taneczny finisz projektu „Gotujemy na Psim Polu”, a na drugim końcu miasta o 19.00 wystartuje międzypokoleniowa potańcówka, którą zaplanowano na tarasach Centrum Kultury Zamek w Leśnicy. Udział we wszystkich wydarzeniach współorganizowanych przez Mikrogranty jest oczywiście bezpłatny. Więcej informacji o weekendowych atrakcjach programu Mikrogranty znajdziecie na stronie Strefy Kultury Wrocław.

Uzdrowisko Leśnica: Dancing Międzypokoleniowy
Eventy Centrum Kultury „Zamek”