Katerina Kouzmitcheva jest białoruską fotografką, mieszkającą we Wrocławiu, pracującą na przecięciu gatunków: fotografii dokumentalnej i artystycznej. W swoich projektach eksploruje temat pamięci konstytuującej tożsamość, temat konkretnych miejsc i ludzkich interakcji z nimi, kwestie kobiecych ról płciowych. Katerina uzyskała licencjat z prawa gospodarczego. Jest absolwentką St. Petersburskiej Akademii Dokumentalnej Fotografii "Fotografika", ukończyła studia magisterskie na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jest laureatką międzynarodowych konkursów fotograficznych TIFA i BIFA, stypendystką Gaude Polonia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej prace publikowane są w "Bird in Flight", „Monovisions", Dodho i innych.

W projekcie „Limbo” inspiruje ją oświetlenie oraz prace niderlandzkich renesansowych malarzy, dla których ważne były świat wewnętrzny człowieka oraz głębia psychologiczna postaci.
Karina Baratova urodziła się w 1979, jest obywatelką Białorusi. W 2023 ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Wcześniej zajmowała się dziennikarstwem, teatrem i sztuką wideo. Brała udział w kilku wystawach jako artystka wideo (projekt Random Check 2022 i 2023, „Nie czuj się jak w domu” galeria MD_S i wystawa dyplomów magisterskich „Zolf” na Bulwarach Książęcych).
W pracy „Limbo” inspiruje się obrazami na greckich wazach, które w przeszłości przedstawiały ważne wydarzenia historyczne. O stworzenie greckiej wazy XXI wieku, poprosiła teraz artystkę ceramiczną Fanię Kolaiti. Przedmiot pomoże jej... zaprezentować wideo.
Galeria zdjęć
Wystawę „Limbo” oglądać można od 21 do 28 lipca. Wstęp wolny. Projekt realizowany jest przez Fundację „Za Wolność Waszą i Naszą”, przy współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego oraz Fundacją ART JTM, Projektownia. Dofinansowany został ze środków miasta Wrocław.