wroclaw.pl strona główna

PILNE Od 13 czerwca autobusy wracają na Koszarową

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Wrocławskie uczelnie mają nowych profesorów

Po troje nowych profesorów belwederskich przybyło Uniwersytetowi Wrocławskiemu i Politechnice Wrocławskiej. Dyplomy odebrali: prof. Zuzanna Drulis-Kawa, kierowniczka Zakładu Biologii Patogenów i Immunologii UWr, prof. Zdzisław Jary z Zakładu Geografii Fizycznej oraz politolog prof. Zdzisław Winnicki z Wydziału Nauk Społecznych.

Profesorem tytularnym został prof. Ryszard Kacprzyk, który specjalizuje się m.in. elektrostatyką stosowaną. Nowo nominowana profesor Małgorzata Komorowska jest pracownikiem Instytutu Fizyki, a prof. Wojciech Wieleba - Zakładu Podstaw Konstrukcji Maszyn i Tribologii. Cała trójka to wykładowcy Politechniki Wrocławskiej.

Nowych profesorów mają także Uniwersytet Przyrodniczy – nominację odebrał prof. Andrzej Zachwieja, dziekan Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt, oraz Akademia Sztuk Pięknych, gdzie profesorem belwederskim został grafik prof. Christopher Nowicki.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama