Do wyboru będą m.in.: warsztaty dla dzieci i dorosłych, filmy przyrodnicze i atrakcje w Muzeum Bombki. Serię wydarzeń zaplanowano od godziny 10.00 aż do wieczora. Udział w części z nich jest odpłatny.
Szczegółowy program atrakcji odpłatnych (10 zł od osoby):
- Warsztaty sitodruku dla dzieci i dorosłych - warsztaty składają się z krótkiego wprowadzenia teoretycznego i części praktycznej w zakresie drukowania, każdy z uczestników będzie miał okazję wykonać kilka odbitek na torbach i przyniesionych materiałach (np t-shirtach) i zabierać je ze sobą;

- Warsztaty zdobienia bombek - podczas zajęć uczestnicy poznają współczesną koncepcję regionalnego wzoru dla Dolnego Śląska, łączącą motywy wzornicze z różnych części Polski. Dowiedzą się na czym polega kropkowa metoda dekorowania bombek i jak wygląda Bombka Dolnośląska;
- Zwiedzanie Muzeum Bombki z Przewodnikiem – odwiedzający będą mieli okazję obejrzeć unikalną ekspozycję ponad 6000 najciekawszych egzemplarzy ręcznie zdobionych bombek z dawnej miejscowej fabryki, w zbiorach znajdują się najbardziej tradycyjne bombki – kuliste, srebrzone i dekorowane brokatem – jak i te całkowicie współczesne o asymetrycznych formach i wymyślnych kształtach;
- Zwiedzanie Muzeum Bombki w formie zabawy dla rodzin z dziećmi - przewodnikiem po grze jest opiekun dziecka, który otrzymuje instrukcje pomocnika Świętego Mikołaja. Celem gry jest rozbrojenie bombko-bomby, którą ukrył w muzeum Złodziej Świąt. Zabawa polega na rozwiązywaniu zadań opartych na teorii Inteligencji Wielorakich – językowych, logicznych, przyrodniczych, wizualnych, ruchowych i muzycznych.
Jak brzmi natura w Dolinie Baryczy
W programie jubileuszu są seanse filmowe.
- 11:00, Bajkowy Poranek - sentymentalny seans tradycyjnych bajek dla dzieci, na których wychowało się kilka pokoleń Polaków.
- 13.00, film przyrodniczy „Rytmy natury w Dolinie Baryczy”. Podróż po dzikich i malowniczych zakątkach Doliny Baryczy i przyjrzymy się z bliska jej przyrodniczym skarbom.
- 15.30, film dokumentalny „Stawy Milickie - kraina niezwykłości”, który koncentruje się na historii i dziedzictwie tego największego w Europie kompleksu stawów rybnych, którego historia sięga aż 800 lat.