Balluff – „oczy, uszy i dotyk” nowoczesnego przemysłu

Położony przy ul. Granicznej 21A we Wrocławiu zakład, zajmuje się automatyką przemysłową. Na stoisku Balluff zobaczycie różnego rodzaju czujniki: RFID, czujniki wibracji, położenia, kąta. To tak naprawdę „oczy, uszy i dotyk” przemysłu. Uzyskane dzięki nim dane pozwalają sterować urządzeniami produkcyjnymi, wyciągać wnioski, optymalizować. Firma jest otwarta na praktykantów i nowych pracowników. Swoje miejsce mogą znaleźć tutaj studenci automatyki, kierunków mechatronicznych oraz informatyki.
SCORPIO – łazik marsjański z Politechniki

Ma specjalne zawieszenie, pozwalające pokonywać trudny teren, manipulator do podnoszenia przedmiotów, system kamer i wygrał w tym roku międzynarodowe zawody z serii Rover Challenge.
– Na zawodach mamy np. obsługę uszkodzonej bazy, którą musimy naprawić. Wtedy ten manipulator obsługuje różnego rodzaju przełączniki, dźwignie, ekrany. Sterujemy nim z odległości, z bezpiecznej bazy. Nasz łazik ma zamontowanych wiele kamer, które mają nam tą operację ułatwić – opowiada Adrian Krzemiński z Koła Naukowego Pojazdów Niekonwencjonalnych OFF-ROAD.
Koło naukowe oficjalnie działa na wydziale mechanicznym, ale w pracach nad pojazdami biorą udział studenci z całej Politechniki, a nawet z innych uczelni. – Oprócz tego że mamy działy techniczne, to mamy również działy finansowy, marketingowy itd. – mówi Adrian Krzemiński.
Elektryczny bolid z systemem jazdy autonomicznej

To kolejny ciekawy projekt studentów Politechniki. PWR Racing Team nie tylko buduje bolidy, ale także ściga się nimi w zawodach. Niektóre z zawodów odbywają się na prawdziwych torach Formuły 1. Poza dreszczykiem emocji i kapitalnym doświadczeniem technicznym dla uczestników, to także przykład współpracy nauki z biznesem. Wykonanie bolidu wymaga bowiem współpracy z ponad setką przedsiębiorstw. Więcej na ten temat, dowiecie się na stoisku PWR Racing Team.
Collins Aerospace – z Wrocławia dla Boeinga i Airbusa
Na tym stoisku zobaczyć możecie wytwarzane we Wrocławiu części do śmigłowców AW139 czy elementy silników dla Boeinga i Airbusa. Niektóre z nich powstają na drukarkach 3D. Zakład znajduje się we Wrocławiu na ul. Bierutowskiej. W jakich obszarach studenci i absolwenci mogą znaleźć tu zatrudnienie? Najbardziej poszukiwani są: konstruktor, obliczeniowiec (brakuje takich pracowników), testowiec, inżynier produkcji, technolog.
Galeria zdjęć
Freshpod – bezobsługowe lodówki produkowane na Zaciszu
Na Expo Made in Wrocław znajdziecie także coś na przekąskę. Na stoisku Freshpoda możecie przetestować w praktyce powstające we Wrocławiu bezobsługowe lodówki. Dowiecie się tutaj jak to wszystko działa i na jakim etapie rozwoju znajduje się firma. Swoją siedzibę ma w inkubatorze przedsiębiorczości przy hotelu Gem na Zaciszu. W niedalekiej przyszłości będzie rozwijać swój marketing, software i hardware.

To tylko niektóre ze stoisk na Expo Made in Wrocław.
Jesteś studentem/studentką? Przyjdź na Expo Made in Wroclaw i wygraj jedną z atrakcyjnych nagród
Do wygrania jest Sokół Millennium (LEGO), iPhone 13 (128 GB) i E-hulajnoga Xiaomi (XIAOMI Mi Pro 2).
Aby wziąć udział w konkursie, należy posiadać status studenta, zdobyć niezbędną wiedzę wśród wystawców i o godzinie 12.00, 13.30 lub 15.00 wziąć udział w quizie.