Prywatny akademik BaseCamp przy ul. Sienkiewicza 18-22 otwarto dla gości w połowie czerwca 2022 r. W sumie oferuje 775 pokoi, z czego 569 przeznaczonych jest dla studentów, a 206 na krótkoterminowy wynajem dla turystów. Mile widziani są też stażyści i young professionals, czyli osoby, które właśnie zaczynają karierę zawodową.
Dom studencki z przemysłową historią
Budynki BaseCamp znajdują się w miejscu dawnej piekarni Mamut, która działała w tym miejscu w latach 1866–2006. Była to jedna z największych piekarni w Europie, a po wojnie w Polsce. Kompleks budynków należących do Mamuta mieścił oprócz pieców również silosy na mąkę i halę do schładzania chleba.
Obecny akademik to kompleks, na który składa się poprzemysłowy odrestaurowany budynek dawnej piekarni z dobudowanymi skrzydłami o współczesnej architekturze.
Industrialne wnętrza urządzone w nowoczesnym stylu
Całość urządzona jest w eklektycznym, industrialno-nowoczesnym, stylu. W budynku dawnej piekarni zachowano też niektóre elementy dawnej architektury.
W budynku wyeksponowano m.in. fragment ściany pokrytej oryginalnymi kafelkami, a na piętrze – mury. Na jednej ze ścian wisi też odkryte podczas rozbiórki jednego z filarów znalezisko: dwie cegły z autografami murarzy, którzy budowali piekarnię prawdopodobnie w 1908 r.

BaseCamp: przestrzeń do nauki, coworkingu i relaksu
Obecnie przestrzenie na parterze i pierwszym piętrze dawnej piekarni pełnią funkcję miejsca spotkań dla gości akademika. Są wydzielone strefy do coworkingu, rozmów i relaksu. Rozstawiono stoły do gry piłkarzami oraz minigolf.
Industrialny charakter miejsca podkreślają filary i sklepienie pokryte kafelkami.
Siłownia, Żabka Nano, parking i magazyny
Choć oferta BaseCamp skierowana jest głównie dla studentów, to akademik otwiera się też na potrzeby wrocławian. W budynku działa siłownia Jast Gym i parking. Planowane jest otwarcie restauracji oraz udostępnianie magazynów do przechowywania rzeczy (typu less mess storage). Niedawno otwarto też bezobsługową i całodobową Żabkę Nano.