wroclaw.pl strona główna Wrocławski Budżet Obywatelski

Infolinia

°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
  1. Wrocławski Budżet Obywatelski
  2. Lista projektów 2024
  3. Projekt nr 187

Nr projektu Nr projektu 187

PROJEKT OSIEDLOWY:
do 1 000 000 zł

Zielone i bezpieczne KARŁOWICE-RÓŻANKA | projekt mały, etap 2 [WBO. 2024]

  • Kategoria rewitalizacja

  • Budżet zweryfikowany 1 000 000 zł

  • Status Wybrany w głosowaniu

  • 0

    Statystyki Oddanych głosów

  • Status realizacji

    ---

    Przesłano do jednostek

    Etapy realizacji projektu

    1. 1

      Konsultacje z liderem

    2. 2

      Dokumentacja projektowa

    3. 3

      Prace budowlane

    4. 4

      Zrealizowany

Komentarz UMW po II etapie oceny

Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami w poniższym zakresie: Budowa i remont chodników na skwerze przy ulicy Żmigrodzkiej i Broniewskiego: remont ścieżek długości około 90 metrów, budowa ścieżek szutrowych długości około 86 metrów, budowa oświetlenia. Budowę należy skoordynować z projektem przebudowy ulicy Żmigrodzkiej po stronie zachodniej od Mostów Trzebnickich do ulicy Kamieńskiego w celu wydzielenia dróg rowerowych, w którym uwzględniona jest budowa chodnika na przecięciu działek nr 33 i 31/2, AM-13, obręb Różanka. Rewitalizacja "Historycznego Ogrodu Howarda", Mirowiec: utwardzenie i oświetlenie części alejki C - realizacja oświetlenia zgodnie z posiadaną dokumentacją z zastrzeżeniem konieczności poszanowania istniejącego drzewostanu i ograniczania ingerencji w bryły korzeniowe. Rewitalizacja aparatu sygnalizacji straży pożarnej na rogu ulicy Jugosłowiańskiej i Czeskiej: oczyszczenie i malowanie. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 1 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem, decydujący jest opis projektu. Na etapie opracowania dokumentacji projektowej konieczne będzie uzyskanie zaleceń/postanowień/decyzji konserwatorskich Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, których treść może mieć istotny wpływ na ostateczny kształt projektu. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 16 i 187.

Komentarz UMW po I etapie oceny

Projekt oceniony pozytywnie z uwagami. Zakres oceniony pozytywnie: Budowa i remont chodników na skwerze przy ulicy Żmigrodzkiej i Broniewskiego - remont ścieżek długości około 90 metrów, budowa ścieżek szutrowych długości około 86 metrów, budowa oświetlenia. Budowę należy skoordynować z projektem przebudowy ulicy Żmigrodzkiej po stronie zachodniej od Mostów Trzebnickich do ulicy Kamieńskiego w celu wydzielenia dróg rowerowych, w którym uwzględniona jest budowa chodnika na przecięciu działek 33 i 31/2 AR-13 obręb Różanka. Rewitalizacja “Historycznego Ogrodu Howarda”, Mirowiec: utwardzenie i oświetlenie części alejki C - realizacja oświetlenia zgodnie z posiadaną dokumentacją z zastrzeżeniem konieczności poszanowania istniejącego drzewostanu i ograniczania ingerencji w bryły korzeniowe (należy stosować techniki bezwykopowe). Rewitalizacja aparatu sygnalizacji straży pożarnej na rogu ulicy Jugosłowiańskiej i Czeskiej - oczyszczenie i malowanie. Zakres oceniony negatywnie: Budowa chodnika oraz 2 przejść dla pieszych przy ulicy Chorwackiej - teren nie należy do Gminy Wrocław, zasady WBO nie pozwalają na wytworzenie infrastruktury na nieruchomości, co do której Prezydent Wrocławia nie ma możliwości złożenia oświadczenia o dysponowaniu nieruchomością na cele budowlane. Rewitalizacja “Historycznego Ogrodu Howarda”, Mirowiec: utwardzenie i oświetlenie części alejki C - brak zgody Konserwatora na dla utwardzenia alejki. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 1 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu a załącznikiem decydujący jest opis projektu. Na etapie opracowania dokumentacji projektowej konieczne będzie uzyskanie zaleceń/postanowień/decyzji konserwatorskich Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, których treść może mieć istotny wpływ na ostateczny kształt projektu. Negatywnie oceniony zakres projektu nie spełnia kryterium określonego w § 2 ustęp 2 punkt 1) i 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 16 i 187.

Opis projektu

1) Budowa i remont chodników na skwerze przy ul. Żmigrodzkiej/Broniewskiego
2) Rewitalizacja “Historycznego Ogrodu Howarda”, Mirowiec: utwardzenie i oświetlenie części alejki C
3) Rewitalizacja aparatu sygnalizacji straży pożarnej na rogu ul. Jugosłowiańskiej/Czeskiej

Uzasadnienie projektu

Budowa i remont chodników przy ul. Chorwackiej oraz na skwerze przy ul. Żmigrodzkiej/Broniewskiego poprawi bezpieczeństwo i komfort pieszych w obszarach ze szczególnie dużym ruchem. W historycznym ogrodzie Howarda na Mirowcu przejście alejką jest bardzo utrudnione, wręcz niemożliwe w okresie jesienno-zimowym z uwagi na stan nawierzchni i brak oświetlenia. Oświetlenie i utwardzenie alejki pozwoli na bezpieczne korzystanie z tego ciągu komunikacyjnego. Rewitalizacja aparatu sygnalizacji straży pożarnej przy Jugosławiańskiej/Czeskiej ocali od zniszczenia pomnik techniki.

Grupa beneficjentów projektu

Mieszkańcy osiedla Karłowice-Różanka.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

30 tys. mieszkańców

Elementy projektu

1 x skwer Żmigrodzka/Broniewskiego: budowa i remont chodników
1 x Mirowiec, Historyczny Ogród Howarda: utwardzenie i oświetlenie części alejki C (zgodnie z już wykonanym projektem)
1 x Jugosławiańska/Czeska: remont dawnego terminala sygnalizacji straży pożarnej

Lokalizacja

Pomiń mapę

projekt osiedlowy Lokalizacja

Karłowice-Różanka Osiedle

Lokalizacja szczegółowa 1) skwer Żmigrodzka/Broniewskiego [Różanka, AR_13, 30/2, 31/2, 32, 33]; 2) Mirowiec: odcinek alejki C od cieku wodnego do al. Kromera [Kowale, AR_25, 17]; 3) Jugosławiańska/Czeska [Różanka, AR_15, 112, 113/4].

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

Do nieważnych zostały zaliczone przypadki niezgodnego z zasadami wypełnienia kart papierowych, niepotwierdzenia głosu kodem SMS, powtórnego oddania głosu z użyciem tego samego nr PESEL.

0

Liczba głosów: internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław w dniu 12.10.

Dotyczy głosów ważnych.

Internet

0

Papier

0

Płeć: kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Dotyczy głosów ważnych.

Kobiety

0

Mężczyźni

0

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.